Конституційна реформа в Україні: шляхи трансформації політичної системи

Конституційна реформа в Україні: шляхи трансформації політичної системи

Триває всенародне обговорення положень зіпіційованої Президентом України політичної реформи. Тому нині важливим є те, аби обговорення це не стало формальністю, аби люди мали реальні можливості внести свої пропозиції щодо змісту реформ.
На переконання Президента України, зміни та доповнення до Конституції України необхідно провести протягом періоду повноважень діючого глави держави, який "є головним ініціатором реформування владних структур". Про це Л.Д. Кучма заявив, виступаючи зі щорічним посланням у Верховній Раді України. Стратегічною метою реформування владних інститутів в Україні є передусім посилення дієздатності держави, забезпечення узгодженої і відповідальної діяльності законодавчої та виконавчої гілок влади, демократизації всіх сфер суспільного життя, затвердження основних принципів громадянського суспільства.
У завдання політичної реформи також входить затвердження механізмів формування коаліційного уряду і в той же час розпуску парламенту при чітко визначених умовах, запровадження пропорційної системи виборів і як противага цьому -* обов'язковий перехід до двопалатного парламенту.Костицький В.В. Конституційна реформа в Україні: шляхи трансформації політичної системи. - К.: Ін-т законодавчих передбачень і правової експертизи, 2003. - С.